zaloguj  
Loading...

Gimnazjum Nr 1

im. Orląt Lwowskich

w Tomaszowie Lubelskim

Galeria zdjęć
Aktualności
O szkole
Rekrutacja
Dyrekcja szkoły
Projekty edukacyjne
Nauczyciele
Samorząd uczniowski
Poczet sztandarowy
Biblioteka
Nasze osiągnięcia
Opieka medyczna
Pomoc PPP
Uczniowie
    klasa I
    klasa II
    klasa III
Przedmioty
    religia
    język polski
    język angielski
    język niemiecki
    WOS
    fizyka
    historia
    muzyka
    plastyka
    technika
    geografia
    informatyka
    matematyka
Sport w gimnazjum
    RedStars
    lekkoatletyka
    piłka ręczna
    piłka siatkowa
    sporty zimowe
    Trzymaj Formę
    SOS
    piłka koszykowa
Program ZWR
RODZIC
Dla nauczycieli
Linki
Odwiedzin

Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich

22-600 Tomaszów Lubelski, Kopernika 4 , tel. +48 84 6642305 fax +48 84 6642029
g1tomaszow-lubelski@wp.pl

Aktualności
str.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 , 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26,


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16

26.06.2016r      czytelników: 0     


Życzymy wszystkim udanych ,słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacjiOgromny sukces naszych lekkoatletek i lekkoatletów

24.06.2016r      czytelników: 0     


W dniu 31. 05.2016 na stadionie OSiR w Puławach odbyły się Mistrzostwa Województwa w Lidze Lekkoatletycznej oraz Mistrzostwa Województwa w Indywidualnej Lekkoatletyce. Na zawody wojewódzkie Szkolnego Związku Sportowego przyjechały po dwie najlepsze reprezentacje Gimnazjów z sześciu rejonów: Lublin Miasto, Lublin Powiat, Biała Podlaska, Chełm, Lubartów. Zarówno w Lidze jak i lekkoatletyce indywidualnej uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100 m, bieg na 300m, bieg na 1000m, bieg na 2000m, oraz skok w dal, skok wzwyż, pchniecie kulą, rzut oszczepem. Wspaniały sukces odnotowali uczniowie Gimnazjum Nr 1 zdobywając aż trzy medale. Drużyna dziewcząt wywalczyła srebrny medal w Lidze Lekkoatletycznej a drużyna chłopców zajęła IV miejsce. W zawodach Indywidualnych chłopcy ( w składzie Szulik Arek IIE, Kuźniarz Mateusz IID, Sidor Kacper IIIE, Krupa Piotr IID) zdobyli srebrny medal w biegu rozstawnym . 4 x 100 a Kinga Łuszczyk uczennica klasy I C sięgnęła po brązowy medal w biegu na dystansie 100 mSkład zespołu dziewcząt:
1. Kostur Gabriela III b
2. Powęska Kamila II a
3. Świderek Gabriela III d
4. Łuszczyk Kinga I c
5. Sendecka Katarzyna III d
6. Grzesik Agata II a
7. Szaluś Weronika II a
8. Pliżga Natalia II a
9. Nieścior Weronika I c
10. Wiater Natalia III b
11. Biela Sylwia III e
12. Lorenc Julia II a
13. Dmitroca Wiktoria II f
14. Czarniecka Karina II f
15. Margol Aleksandra I cUdanych wakacji Wszystkim :D

24.06.2016r      czytelników: 0     


Bawcie się dobrze :D


WAKACJE
Sprawozdanie z działalności pozalekcyjnej Naszego gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016

24.06.2016r      czytelników: 0     


To był naprawdę bardzo dobry rok :)


SPRAWOZDANIE
Wizyta w nadleśnictwie 2016r.

23.06.2016r      czytelników: 0     


We wtorek 21.06 klasa I A pod opieką p. Jolanty Jakubus, wychowawczyni i jednocześnie nauczycielki biologii, postanowiła bliżej zapoznać się z tomaszowskim nadleśnictwem. 

Pierwszą częścią wyprawy była lekcja w sali edukacji leśnej przeprowadzona przez panią leśnik Darię Łatę,  a drugą - miłe spędzenia czasu na łonie natury. Dowiedzieliśmy się m.in. czym tak naprawdę jest las, kto i w jaki sposób mu szkodzi, czym różni się poroże od rogów i wiele, wiele innych ciekawostek. Po teorii nadszedł czas na trochę praktyki. Mieliśmy przyjemność podziwiać niecodzienne gatunki drzew w arboretum. Fioletowe szyszki? Nawet to już nas nie zaskoczy...  Jodła koreańska oczarowała nas swoim wyglądem.  Wycieczkę zakończyliśmy quizem z nagrodami.  Wszyscy świetnie się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas.


foto1


foto2


foto3
Julia w "Spiewajacym Słowniku" 2016

23.06.2016r      czytelników: 0     


Podczas Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Rykach dnia 9-10 czerwca zaprezentowało się 110 wykonawców zakwalifikowanych w eliminacjach powiatowych. 18 czerwca Julia Jadczyszyn została zaproszona do wystąpienia w koncercie laureatów, podczas którego wręczono jej nagrodę SREBRNEGO SŁOWIKA - 2 miejsce w kategorii gimnazjum.


foto1


foto2


foto3
Biwak - Krasnobród 2016r.

23.06.2016r      czytelników: 0     


W dniach 6 – 8 czerwca klasy IIIe i IIIf wybrały się na biwak do Krasnobrodu.

Był to dla nas doskonały wypoczynek po pracowitym roku szkolnym. Najwięcej atrakcji dostarczył nam spływ kajakowy malowniczą rzeką Wieprz. Wspólnie spędzony czas zostanie nam na długo w pamięci.


foto1


foto2


foto3
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

22.06.2016r      czytelników: 0     


HARMONOGRAM


HARMONOGRAM
Mamy Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy " Trzymaj Formę"

22.06.2016r      czytelników: 0     


                 UCZENNICA GIMNAZJUM NR1 PATRYCJA PROBOLA

                      - W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

             WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA ,,TRZYMAJ FORMĘ”.

 

 W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły ponownie uczestniczyli w kolejnej edycji  Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia ,,Trzymaj formę” Pracami organizacyjnymi i merytorycznymi związanymi z przeprowadzeniem Konkursu kieruje Komitet Organizacyjny powołany przez organizatorów Konkursu z siedzibą w Warszawie.Organizatorem konkursu jest Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców w Warszawie, a nasza szkoła jest jedną z dwóch szkół z powiatu tomaszowskiego biorących udział w tym konkursie.Udział uczniów jest efektem prowadzonego od dziesięciu lat w naszej szkole prozdrowotnego programu ,,Trzymaj formę”.Jest to konkurs interdyscyplinarny wynikający z podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie edukacji zdrowotnej, poszerzony o treści poza programowe.

Tematyka konkursu obejmuje:

1. Żywienie zgodne z zasadami zbilansowanej diety:

 - grupy produktów żywnościowych i ich wartość odżywcza,

   - podstawowe składniki odżywcze i ich rola dla organizmu człowieka,

   - dobowe zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze,

   - aktualne zalecenia żywieniowe,

   - najczęstsze błędy żywieniowe i ich następstwa.

2. Aktywność fizyczna:

   - rodzaje aktywności fizycznej,

   - znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia,

   - wydatek energetyczny przy różnych formach aktywności fizycznej,

   - pożądana aktywność fizyczna dla dzieci i młodzieży .oraz możliwości jej zwiększenia

     w życiu codziennym.

3. Wybrane elementy edukacji konsumenckiej:

   - prawa konsumenta,

   - znakowanie produktów żywnościowych.

 

   Etap szkolny konkursu odbył się 10 i 11marca 2016r. i  uczestniczyło w nim 22 uczniów naszego gimnazjum.Konkurs był przeprowadzony drogą online. Uczniowie losowali 40 pytań z 600 przygotowanych przez Komisję Konkursową  w Warszawie i udzielali dwojakiego rodzaju odpowiedzi: w formie testu wyboru oraz  na pytania, w których uczestnicy decydują o prawdziwości lub fałszu zdań.W konkursie w całym kraju uczestniczyło 2227 uczniów, w II etapie pozostało tylko 140 osób, wśród nich  z naszego gimnazjum do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się dwie osoby: 

Gabriela Krupa - kl.IIb,

Patrycja Probola - kl.IIId. 

      II etap konkursu (powiatowy) odbył się 8 kwietnia 2016r. pod okiem komisji  składającej się z powiatowych  koordynatorów konkursu p. Aliny Pliżgi i p.Zofii Moskaluk  (przedstawicieli PSSE w Tomaszowie Lub.) oraz szkolnych koordynatorów Programu ,,Trzymaj formę” - p. Renaty Litwińczuk (Gimnazjum w Tarnawatce) i p. Małgorzaty Malec (Gimnazjum nr1 w Tomaszowie Lub.).Czekaliśmy z niecierpliwością na wyniki konkursu, a  w dniu 13.05.2016r. otrzymaliśmy informację, że do finału Konkursu została zakwalifikowana uczennica naszej szkoły Patrycja Probola ( była jedną z 19 osób jakie pozostały w  tym etapie konkursu).

  Etap ogólnopolski Konkursu przeprowadzony został w dniach 15–17 czerwca 2016 roku w Warszawie. Postępowanie konkursowe składało się z części pisemnej oraz części praktycznej wyłaniającej laureatów konkursu. Patrycja pomyślnie przebrnęła dwa etapy konkursu dostała się do ścisłego ośmioosobowego finału konkursu i uzyskała tytuł Laureata.Należy dodać, że w ramach nagrody za udział w konkursie uczestnicy finału mogli zwiedzić gmach Polskiego Radia w Warszawie, Ogród botaniczny w Powsinie oraz uczestniczyli w wieczornym spacerze po Warszawie. Serdecznie gratulujemy naszej Laureatce i życzymy dalszych sukcesów, a naszych uczniów zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.                                                                                                            

 FINAŁ I LIGA JĘZYKOWA 2016r.

20.06.2016r      czytelników: 0     


W piątek, 10.06.2016 w Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał 5 edycji konkursu międzynarodowego I Liga Językowa. Konkurs był organizowany pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów. Od lutego 2016 w trzech etapach konkursu wzięło udział ponad 200 uczestników z Polski i zagranicy. Zadania konkursowe dwóch pierwszych dotyczyły historii i kultury Irlandii oraz Walii. Finał poświęcony był RPA i Roztoczu wraz z miastem Tomaszowem Lubelskim.

Uczniowie-finaliści oraz ich opiekunowie z całej Polski i zagranicy przybyli do Tomaszowa Lubelskiego już w czwartek. Goście mieli możliwość zwiedzenia muzeów i zabytków Bondyrza i Zwierzyńca. Przewodnikiem była pani  Elżbieta Koper

W piątek Przewodniczący Rady Miasta: Mirosław Fus i dyrektor Gimnazjum Nr 1: Stanisław Sikora otworzyli uroczysty finał konkursu.

Po przeprowadzeniu ostatniej części sprawdzającej wiedzę uczestników organizatorom  udało się wyłonić laureatów. W kategorii szkół podstawowych najlepszą okazała się: Aleksandra Majówka ze Szkoły podstawowej Nr 4 w Chełmie, a w kategorii gimnazjów: Katarzyna Teterycz z Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Pomysłodawcą konkursu jest pan Bartłomiej Fedczyszyn nauczyciel Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lub. Za przygotowanie materiałów dla szkół podstawowych była odpowiedzialna pani Joanna Jadczyszyn, nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Część artystyczną poprowadziła pani Agnieszka Malec. Opiekunowie  mogli skorzystać z posiłków i kawy dzięki pomocy pani Elżbiety Fedczyszn.

Organizacja konkursu była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Lubelskiego Kuratorium Oświaty i Burmistrza miasta Wojciecha Żukowskiego. Nagrody w konkursie ufundowali Tom-net, Centrum Edukacyjne „ZOOM,” lokalna grupa działania „Nasze Roztocze,” Tomaszowska Akademia Sztuk Walki, Katolickie Radio Zamość, RMF FM, Edu Książka, oraz wydawnictwa: Pearson, Macmillan, Oxford, Nowa Era, WSiP.

Organizatorzy planują  następną  edycję konkursu w zbliżającym się roku szkolnym.


foto1


foto2


foto3
str.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 , 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26,
Jesteś tutaj:   START » Aktualności

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !