zaloguj  
Loading...

Gimnazjum Nr 1

im. Orląt Lwowskich

w Tomaszowie Lubelskim

Galeria zdjęć
Aktualności
O szkole
Rekrutacja
Dyrekcja szkoły
Projekty edukacyjne
Nauczyciele
Samorząd uczniowski
Poczet sztandarowy
Biblioteka
Nasze osiągnięcia
Opieka medyczna
Pomoc PPP
Uczniowie
    klasa I
    klasa II
    klasa III
Przedmioty
    religia
    język polski
    język angielski
    język niemiecki
    WOS
    fizyka
    historia
    muzyka
    plastyka
    technika
    geografia
    informatyka
    matematyka
Sport w gimnazjum
    RedStars
    lekkoatletyka
    piłka ręczna
    piłka siatkowa
    sporty zimowe
    Trzymaj Formę
    SOS
    piłka koszykowa
Program ZWR
RODZIC
Dla nauczycieli
Linki
Odwiedzin

Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich

22-600 Tomaszów Lubelski, Kopernika 4 , tel. +48 84 6642305 fax +48 84 6642029
g1tomaszow-lubelski@wp.pl

Aktualności
str.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 , 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26,


KONKURSY z języka niemieckiego

08.04.2015r      czytelników: 4     


Zapraszamy Wszystkich do udziału w konkursach


Konkurs1


Konkurs2
Konkurs "Trzymaj Formę" 2015r.

02.04.2015r      czytelników: 4     


W  dniu 10 marca 2015r. odbył się kolejny etap OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY  O  ZDROWYM  TRYBIE ŻYCIA   ,,TRZYMAJ FORMĘ”.

Konkurs odbył się w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim. Uczestniczyło w nim 5 osób z powiatu tomaszowskiego, wśród nich Uczennica Gimnazjum nr 1 – Zuzanna Kostecka. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki konkursu i miła wiadomość nadeszła w dniu 27 marca. Zuzanna uzyskała wymagana liczbę punktów i została zakwalifikowana do Finału Konkursu - uzyskując już tytuł finalistki, który odbędzie się w maju w Warszawie. 

Serdecznie gratulujemy!


foto1


foto2
Lekcja teatralna 2015r.

01.04.2015r      czytelników: 0     


Lekcja teatralna w klasie IF i IIC

Inscenizacja motywu Zemsta w utworze Balladyna.


foto1


foto2


foto3
Gimnazjada Wojewódzka 2015r.

01.04.2015r      czytelników: 4     


Siatkarki z SOS przy  Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim zwyciężyły w Gimnazjadzie Wojewódzkiej w Piaskach.

 W dniu 31.03.2015 r. w Piaskach odbyła się Gimnazjada  Wojewódzka w piłce siatkowej dziewcząt. W gronie sześciu najlepszych drużyn gimnazjalnych z województwa lubelskiego znalazł się zespół z Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim. Dziewczęta z Tomaszowa Lub. do turnieju finałowego awansowały po wcześniejszych zwycięstwach w eliminacjach na poziomie powiatu oraz rejonu. W turnieju finałowym zostały rozlosowane do Grupy B, gdzie oprócz naszego Gimnazjum, znalazły się drużyny z Gimnazjum Nr 2 w Kraśniku oraz Sportowego Gimnazjum Nr 3 z Międzyrzecza Podlaskiego. W grupie A znalazły się zespoły z Gimnazjum Nr. 10  w Lublinie, Gimnazjum Nr.1 w  Puławach oraz Gimnazjum Nr 3 w Świdniku.

Siatkarki z Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lub. w grupie osiągnęły następujące wyniki:

Gimnazjum Nr1 w Tomaszowie Lubelskim - Gimnazjum Nr 2 w Kraśniku   2-0

Gimnazjum Nr1 w Tomaszowie Lubelskim - Gimnazjum Nr 3 z Międzyrzecza Podlaskiego  2-1

 Po dwóch zwycięstwach w grupie nasze dziewczęta awansowały do finału turnieju gdzie zmierzyły się z absolutnym faworytem zawodów  z Gimnazjum Nr 3 w Świdniku. Po zaciętym meczu zespół z Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim  wygrał 2-1, i  tym samym został Mistrzem Województwa wśród szkół gimnazjalnych. Jest to bardzo duże osiągnięcie naszego zespołu zważywszy na to, że kadrę oprócz Dominiki Kozyry stanowiły dziewczęta o rok młodsze od pozostałych uczestniczek. Należy też podkreślić ,że osiągnięcie dziewcząt z Tomaszowa jest konsekwencją istnienia od 3 lat w Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim, Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, dzięki którym poziom wyszkolenia podopiecznych Stanisława Sikory, Jerzego Senejko oraz Stanisława Kaniewskiego stale rośnie. Bez wątpienia najlepszą zawodniczką  Gimnazjady Wojewódzkiej była Dominika Kozyra, która była prawdziwym liderem zespołu.

 Skład  mistrzyń województwa lubelskiego w piłce siatkowej przedstawia się następująco:

Kozyra Dominika – III a

Kostur Gabriela – II b

Beńko Wiktoria – II b

Dzida Martyna – II b

Idzik Julia – II b

Koper Julia – II b

Prystupa Julia – II b

Gardias Maja – II b

Bundyra Gabriela – II b

Grad Magda – II d

Ragan Natalia – II d.

 Opiekunowie zespołu – Stanisław Kaniewski oraz Jerzy Senejko


foto1


foto2


foto3
Laureatka konkursu muzycznego 2015r.

30.03.2015r      czytelników: 0     


Laureatka "7 Talentu" z Gimnazjum nr 1 w Tomaszowie Lubelskim

               27 marca 2015 roku w Studio Koncertowym Radia Lublin odbył się finał V Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego "7 Talent" organizowany przez VII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Lublinie. Konkurs nawiązujący do ogólnopolskiej akcji odkrywania talentów skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Fundacja Solidarności Obywatelskiej, TVP Lublin, Rozgłośnia Radio Lublin oraz Czasopismo "Nowy Tydzień.

               W  V Wojewódzkim Konkursie Artystycznym "7 Talent" w następujących kategoriach: wokalna, taneczna, instrumentalna oraz show estradowe wzięło udział 154 uczestników. Młodzież przyjechała m. in. z: Lubartowa, Biłgoraja, Dęblina, Chełma, Świdnika, Parczew, Kraśnika i Tomaszowa Lubelskiego.   

               W pierwszym etapie konkursu Tomaszów Lubelski reprezentowały uczennice Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich: Aleksandra Basznianin, Julia Jadczyszyn i Alina Pudełko. Dziewczęta  przygotowane przez panią Małgorzatę Korzeniowską - Witt zaprezentowały utwory wokalne w języku angielskim. Największym sukcesem okazał się występ Aliny Pudełko, która uzyskała I miejsce w swojej  kategorii.

               Podczas Koncertu Laureatów Ali towarzyszyła liczna  grupa uczniów z gimnazjum wraz z panią Małgorzatą Korzeniowską - Witt i panem dyrektorem Stanisławem Sikorą.  Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wysłuchania najlepszych wykonawców z województwa lubelskiego.  Laureatka udzieliła wywiadu dla Telewizji Lublin, którego fragmenty ukazały się w Panoramie Lubelskiej.

               Zwyciężczyni życzymy dalszych sukcesów na ogólnopolskich, europejskich czy światowych scenach.


foto1


foto2


foto3
Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych 2015r.

30.03.2015r      czytelników: 4     


„Per aspera ad astra – Przez trudy do gwiazd”

 Są bardzo młodzi, ale mogą się już pochwalić prawdziwymi sukcesami – tytułem laureata i finalisty konkursów przedmiotowych.

            W marcu zakończyły się konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratora Oświaty w Lublinie. Zakończyły się sukcesem uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim.


foto1


foto2


foto3

Jak co roku nasi uczniowie  licznie przystąpili do zawodów o tytuł najlepszego w swojej dziedzinie i tym razem nie zawiedli pokładanych w nich nadziei.

„Jedynka” może z chlubą pochwalić się  8 laureatami i 2 finalistkami.

Do grona laureatów dołączyli w tym roku: Jagoda Madejczyk kl. IIIe (ortograficzny, biologia, chemia), Jarosław Wójtowicz kl. IIIe i Maciej Mamczur kl. IIIe (historia), Aleksandra Kajtel kl. IIIe i Angelika Biszczanik  kl. IIIa (biologia), Karolina Ciupak kl. IIIc (fizyka).

W naszej szkole nie zabrakło również finalistów: Aleksandra Kajtel kl. IIIe (ortograficzny) i Karolina Ciupak kl. IIIc  (matematyka).

Warto nadmienić, że Jagoda Madejczyk uzyskała tytuł laureata zarówno w klasie I (język polski), jak i  dwukrotnie w klasie II (geografia i chemia). Natomiast Karolina Ciupak była finalistką z fizyki w klasie II. Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom oraz ich opiekunom: J. Piotrowskiej (j. polski), A. Bartnickiej (historia), J. Jakubus i J. Kameli (biologia), W. Biruntowi (fizyka), E. Stępień (chemia)           oraz J. Piwko (matematyka).

Wszystkim laureatom i finalistom życzymy nowych wyzwań w szkole średniej, natomiast ich opiekunom dalszych sukcesów w pracy z kolejnymi rocznikami.


Światowy Dzień Czytania Tolkiena 2015r.

26.03.2015r      czytelników: 0     


25 marca obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W tym dniu na całym świecie miłośnicy Tolkiena zbierają się razem i wspólnie czytają dzieła Mistrza. John Ronald Reuel Tolkien jest jednym z najbardziej znanych na świecie pisarzy i zaliczany jest do prekursorów literatury fantasty. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała wspólne czytanie Tolkiena. Pod lupę wzięto, najbardziej znaną po trylogii, książkę "Hobbit, czyli tam i z powrotem”. W głośnym czytaniu udział wzięli uczniowie kl. V i VI Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz uczniowie Gimnazjum Nr 1, którzy wcielili się w postacie z książki.


foto1


foto2


foto3
Poezja łączy ludzi 2015r.

24.03.2015r      czytelników: 0     


W dniu 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji, ogłoszony przez UNESCO w 1999 rokuCelem obchodów jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji. W ten dzień organizowane są konferencje, konkursy poświęcone upowszechnianiu i popularyzacji poezji. W Miejskiej Bibliotece Publicznej Dzień Poezji obchodziliśmy równocześnie z ogólnopolską akcją Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Czytam w podróży... Herberta”. Akcja społeczna, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół obchodzona jest od 2013 roku a w naszej bibliotece po raz drugi. Młodzież Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich pod opieką nauczycielki języka polskiego, pani Jolanty Piotrowskiej, samodzielnie przygotowała i przedstawiła montaż poetycki „Niektórzy lubią poezję”. Zaproszeni goście: uczniowie Gimnazjum nr 1, członkowie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnicy biblioteki dla dorosłych, przyłączając się do akcji czytali wybrane przez siebie wiersze  Zbigniewa Herberta. Wśród uczestników i mieszkańców miasta rozdane zostały zakładki do książek z fragmentami utworów Herberta.


foto1


foto2


foto3
Spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim 2015r.

24.03.2015r      czytelników: 0     


23.03.2015r. w Naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim duszpasterzem polskich Ormian. Ks. Zaleski wygłosił wykład historyczny w którym poruszył  kwestie walk o granicę wschodnią Polski po I wojnie światowej. 
Odbyła się swoista lekcja zapomnianej historii.


foto1


foto2


foto3
Konkurs wielkanocny 2015r.

20.03.2015r      czytelników: 4     


Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie :)


KONKURS
str.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 , 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26,
Jesteś tutaj:   START » Aktualności

TL24.pl - Szybka strona internetowa w 5 minut !